Power of Menopause – foredrag om overgangsalderen

Forpremiere & premiere

Viden, styrke og nye perspektiver – en aften om overgangsalderen med MELIO 

Overgangsalderen er en livsfase, der berører os alle – enten fordi vi selv står midt i den, eller fordi nogen tæt på os gør det. Alligevel er den stadig omgærdet af tabu, misforståelser og tavshed. Det er på tide, vi taler åbent om det – med nysgerrighed, humor og indsigt.

Derfor inviterer MELIO til en inspirerende og ærlig aften i selskab med Sanne Gottlieb og Caroline Fibæk – to markante stemmer, der brænder for at give kvinder viden, handlekraft og ro i mødet med overgangsalderen.

I pausen kan du forkæle dig selv med et glas, finde inspiration blandt spændende bøger og produkter – og ikke mindst møde andre kvinder, der også er nysgerrige på livet i forandring.

Kom og vær med til at bryde tabuet, dele erfaringer og opdage, hvor meget kraft der faktisk ligger i overgangsalderen.

Det finder sted:

Mandag d. 24. november kl. 18.30